Blue Earth Dick Maher Invitational

Blue Earth Dick Maher Invitational
1. Maple River 190
2. Blue Earth Area 188
3. Fairmont/Martin County West 160
4. WEM/JWP 157.5
5. United South Central 145
6. Brainerd/Pillager 90.5
7. Madelia/Truman/Martin Luther 77.5
8. Mankato East 76
9. Lake Mills 69

106 -1st Cole Kubesh Brainard dec. Adam Legred BEA 7-0
3rd – Nathan Moore MR dec Austin Ruedy ME 1-0
5th – Kyle Brandt USC dec Christian Huggett FMCW 6-0

113 – 1st Drew Breun Brainard MDec. Collin Steuber FMCW 10-1
3rd – Lincoln Arndt MR dec. Cole Pietsch M/T/ML 7-1
5th – Jesse Meyer USC fall Luke Borneke WEMJWP 2:59

120 – 1st Skyler Petry WEMJWP TF Andy Schlosser Brainard 16-0
3rd – Trey Wigand MR dec. Zach Buseman BEA 7-3
5th – Chriss Ettesvold FMCW fall Jerson Castro M/T/ML 4:26

126 – 1st Doug Fillbrandt Brainard MDec. Derek Moore MR 13-0
3rd – Mario Maldonado FMCW dec. Krister Beal Lake Mills 3-1
5th – Camden Bowers BEA dec. Brett Byrne USC 4-3

132 – 1st Alec Huber BEA OT dec. Adam Knutson USC 8-6
3rd – Jeremiah Colon M/T/ML dec. Reid Ayres WEMJWP 6-0
5th – Michael Olsen LM fall Christopher Krenz FMCW 2:27

138 – 1st Colin Ayres WEMJWP dec. Russell Caldwell MR 4-3
3rd – Jordan Stelter BEA fall Justin Gifferson M/T/ML 2:29
5th – Scott Wogan Inj. Dflt Levi Bulfer FMCW

145 – 1st Dylan Herman USC fall Mike Ankeny BEA 2:29
3rd – Elijah Gronewold FMCW dec. Brady Schmidt LM 2-1
5th – Noah Decker MR dec. Brody Boran WEMJWP 4-3

152 – 1st Noah Irons LM dec. Derek Herman 4-2
3rd – Noah Greenfield MR dec. Joe Weber FMCW 6-5
5th – Will Storch WEMJWP Mdec. Tanner Wolf BEA 10-2

160 – 1st Aaron Trio MR MDec. Tucker Roeker WEMJWP 9-0
3rd – Tanner Lange FMCW dec. Keanu Rodriguez ME 6-1
5th – Seth Olson USC fall Brandon Williams BEA 2:00

170 – 1st David Franta BEA dec. Ben Boran WEMJWP 9-4
3rd – Travis Brown USC fall Lukas Trio MR 4:50
5th – Stevie Tierney M/T/ML fall Phillip Bowie FMCW 1:48

182 – 1st Colten Carlson USC fall Gus Phillips BEA 1:10
3rd – Nick Makovsky ME fall Mitch Wolter WEMJWP 2:59
5th – Nathan Gillis FMCW fall Luke Krengel MR :46

195 – 1st Casey Decker MR dec. Kory Brown FMCW 4-0
3rd – Jake Denn M/T/ML tfall Jared Armon BEA 17-1
5th – Tyler Mary LM MDec. Travis Miska WEMJWP 11-1

220 – 1st Tyler Olson MR fall Ben Winans ME 2:34
3rd – Luis Figueroa FMCW MDec. Taylor Grams WEMJWP 10-2
5th – Jeremy Blakesley M/T/ML fall Justin Ritter BEA 3:30

285 – 1st Martin Granados BEA dec. Logan Swanson ME 7-6
3rd – Mark Washa FMCW fall Easton Schuch WEMJWP 4:25
5th – Joe Matthews USC – No Match

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *